Máte otázky ?
< Všechny témata
Tisk

8.1.O modulu SHERPA-KASA

Jak to funguje

Modul KASA běží online prostrednictvým webového prohlížeče na hostitelském počítači. KASA je bytostně spojená s knihkupeckým systémem SHERPA. O celý výpočetní výkon se starají naše výkonné servery. Z toho vyplývá že modul KASA může běžet v podstatě na jakémkoliv zařízení s internetovým prohlížečem.

Hardware

Na začátek nutno zmínit, že nejsme prodejce ani dodavatel hardware. Jak je zmíněno výše KASA funguje na čemkoliv co má internetový prohlížeč. Samozřejme pro optimální fungování prohlížeče je hardware taky důležitý, protože i prohlížeč jako takový vyžaduje nějaký výpočtení . U drtivé většiny knihkupců jsou používané stolní PC, následujou pokladní terminály, kde je počítač integrován v dotykovém monitoru ( mimochodem dle nás asi nejprogresivnější řešení ), a jako poslední je nutno zmínit i tablet fungujíci pod Androidem, což je řešení pro veletrhy a podobně.

Doporučená konfigurace počítače:

  • procesor Pentium, i3 a vyšší
  • paměť 4Gb a více
  • HDD min 125 Gb
  • monitor pro stolní PC – min. 15″ optimálně 17″a více s rozlišením alespoň 1024×768
  • při požití dotykové obrazovky doporučujeme minimálně 15″ rozlišením alespoň 1024×768

Operační systém

Tím že KASA vyžaduje jenom internetový prohlížek je možno použít v podstatě jaký koliv operační systém který je schopný pracovat Google Chrome. Asi nejznámější můžeme zmínit MS WINDOWS kde však doporučujeme použít minimálně verzi 7 optimálně verze 10. Systém samozřejmé funguje pod LINUX UBUNTU, MAC OS, Adroidem a Apple iOS.

Prohlížeč.

Všechny naše produkty jsou optimalizovány pro většinu nejpopulárnějších webových prohlížečů jako je Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, a pod.

Prohlížeč při používání našich produktů je nejdůležitější a nedílnou součástí. Prohlížeč je prostředníkem mezi našim software, našim výpočetním výkonem a uživatelem. Z toho důvodu jsme optimalizovali naše produkty pro většinu populárnih prohlížečů, ale…

a to ale je důležité, bohužel není možné zobrazit uživatelsků grafiku ve všech prohlížečech úplně stejně korektně ! Jedná se o drobné detaily, které si nezkušené oko možná ani nevšimne, ale je naší zásadou aby byli naše produkty dokonalé.

Z výše uvedeného důvodu jsme byli nuceni vybrat jeden prohlížeč, který dokonale bude náš záměr prezentovat a ničím nás ani Vás nepřekvapí. Protože celý náš vývoj od počátků probíhal v Google Chrome, a ne z komerčních, ale praktických důvodů jsme se rozhodli , že základní optimalizace bude probíhat pro tento prohlížeč.

Výběr Google Chrome neznamená, že naše produkty nefungujou v jiných prohlížečích, oni fungujou všude !

Google Chrome jsme zvolili hlavně z důvodu největších vývojářských zkušeností z produkce Google, podpory vývojářů, neustáleho vývoje, ale i z důvodu celosvětové oblíbenosti.

Z výše uvedených důvodů velice důrazně doporučujeme používat alespoň pro naše produkty právě Google Chrome.

Aby jsme Vám ulehčili život tady jsou linky pro stažení a instalaci:

Google Chrome Pro Windows 10/8.1/8/7 (64bitová verze).

Google Chrome Pro Windows ( starší verze32 bitové verze )

Periferie

Mezi základní periferie, které podporujeme patří pokladní tiskárny, skenery, zákaznické displeje, pokladní zásuvky, POS terminály.

Co můžeme doporučit ?

Tiskárna

V podstatě jakákoliv tiskárna která se dá naistalovat do os Windows , resp Linux bude každopádně fungovat. Z pohledu nákladů na tisk a rychlosi doporučujeme jednoznačně termotiskárny. My testujeme vše na EPSON TM-T20II, kde oceňujeme především tychlost tisku, automatické ořezání a jednoduchost obsluhy.

Skener

Jakýkoliv s připojením přes USB port

Pokladní zásuvka

Jakákoliv pripojitelná buď přes sériový port RS232 anebo k tiskárně. U připojení přes tiskárnu je nutné znát řídíci znak pokladní zásuvky. Testujeme na zásuvkách od VITUOS.

Pokladní display

Jakýkoliv dvouřádkový display 2×20 znaků připojitený přes sériový port RS 232, Testujeme na displejích od VIRTUOS.

Next 8.2.Nastavení tiskárny ve WINDOWS
Kategorie
Obsah