Společnost BetaZ.cz s.r.o. vznikla nejdřív jako fyzická osoba v roce 1992, která se později transformovala na společnost s ručením omezeným. Od svých prvopočátků jsme se věnovali pouze vývoji unikátních databázových systémů. Zaměřili jsme se hlavně na knižní trh, kterému skutečně rozumíme a známe jeho potřeby.

Výsledkem kromě jiného, byl právě náš unikátní obchodní, skladový a pokladní systém SHERPA pro knihkupce, distributory, a nakladatelství, který neustále zdokonalujeme a implementujeme nejnovější trendy. SHERPA je jedinou aplikací svého druhu bez nutnosti instalace na konkrétní počítač. Všechno už 20 let děláme v Cloudu !

  • V začátcích byl tento systém vyvinut pro operační systém DOS v programovacím jazyce FoxPro po názvem SOUMAR, který je některými zákazníky provozován až dodnes.
  • Až rozšířením operačního systému WINDOWS a hlavně Internetu, jsme v roce 2001 vyvinuli tuto aplikaci jako Cloudovou aplikaci pod názvem „SHERPA“. Jsme hrdí na to, že dneska je provozováno více než 500 instalací jak v Čechách tak na Slovensku. Velké množství aplikací a subaplikací je upraveno speciálně na míru zákazníkům.
  • Dalším velikým projektem byl Firemní informační databázový systém „JOB“ pro správu internetových datových služeb, vyvinutý pro Německý trh. Úspěšně ho provozuje i několik Českých providerů.

Současné zaměření společnosti BetaZ.cz s.r.o. je rozděleno do tří hlavních činností:

  1. Vývoj, provoz a údržba knihkupeckého systému SHERPA
  2. Implementace B2B-Sherpa a E-Shopů
  3. Vývoj Cloudových informačních databázových systémů na zakázku

Všechny systémy provozujeme na vlastních serverech běžících pod OS LINUX, založených na databázi MySQL.

Našim základním cílem je spokojenost zákazníka, proto věnujeme co největší úsilí podpoře a servisu.